
Європейський Союз розпочав 13 нових проектів для збільшення постачання металів та корисних копалин. Рішення було прийнято на тлі обмежень Китаю щодо експорту рідкісних земних магніти.
Європейський Союз оголосив про запуск 13 нових проектів для вилучення та переробки сировини поза блоком. Їх мета – зміцнити постачання металів та мінералів, необхідних для конкурентоспроможності ЄС у галузі енергетичного переходу, захисту та аерокосмічної галузі. Про це повідомлений Reuters напередодні 4 червня.
Це рішення стало реакцією на обмеження, які Китай ввів у квітні на експорт рідкісних земних магнітів. Перш ніж отримувати нові ліцензії, компаніям доведеться звернутися до китайських чиновників, щоб уникнути зупинки виробництва.
“Ми повинні зменшити свою залежність від усіх країн, особливо від ряду країн, таких як Китай … Заборони експорту посилюють нашу волю до диверсифікації”, – пояснив Європейський комісар з питань галузі Стефана Седжорн.
Китай контролює понад 90% глобальних об’єктів для переробки магнітів, які використовуються в транспорті, авіації, побутових приладах та обороні. Крім того, Китай є головним постачальником ключових матеріалів для виробництва відновлюваної енергії – зокрема рідкісних елементів, батарей та сонячних батарей. Брюссель прагне змінити цю ситуацію.
Нові проекти реалізуються в рамках Діяти на критичну сировинуПрийнято в 2023 році. Він передбачає, що до 2030 року ЄС повинен забезпечити 10% потреб у таких матеріалах за рахунок виробництва, 40% – переробки та 25% – утилізації.
З 13 нових ініціатив:
-
10 відносяться до матеріалів для акумуляторів електромобілів та систем зберігання енергії, зокрема літію, кобальту, марганцю та графіту;
-
2 – видобуток рідкісних земних елементів у Малаві та Південній Африці;
-
1 Проект у Великобританії для вилучення вольфраму, важливого для оборонної промисловості.
Проекти також розташовані в Канаді, Гренландії, Казахстані, Мадагаскарі, Норвегії, Сербії, Україні, Замбії, Бразилії та Французькій території Нової Каледонії.
В Україні та Гренландії, проекти стурбовані графіт. (Ми говоримо про Балаховського депозит Графіт, який став єдиним українським проектом, включеним у список 13 нових ініціатив ЄС поза блоком).
Графіт є ключовим компонентом у виробництві батарей для електромобілів, електроніки та оборонних технологій. Включення українського проекту до стратегічних ініціатив ЄС сприяє диверсифікації постачання критичних матеріалів та зменшенню залежності від Китаю, що в даний час контролює понад 90% глобальних можливостей для переробки магнітів з рідкісних елементів.
Проект вольфраму у Великобританії має стратегічне значення для оборонного сектору.
Європейські інвестиції та стратегічна програма
Європейська комісія оцінює загальну потребу в інвестиціях у ці проекти на цьому рівні 5,5 мільярдів євро. Ініціатива буде фінансово підтримана Європейською комісією, державами -членами та міжнародними фінансовими установами.
Ці 13 ініціатив доповнюють 47 проектівзатверджено в березні в рамках ЄС. Загальна кількість стратегічних проектів у галузі критично важливої сировини зараз 60.
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп заявив, що він відкладе 50% тарифів на весь імпорт з Європейського Союзу до липня, щоб дати більше часу на торгові переговори.
ЄС зайнявся питанням видобутку рідкісних металів
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp