Франція закликала до кращої ідентифікації компаній, які постачають російський газ до портів Європейського Союзу, щоб припинити збільшити свої запаси в країнах ЄС. Про це повідомляє Financial Times.
Зазначалося, що Франція разом з дев’ятьма іншими країнами, включаючи Австрію та Чехію, розповсюдила документ перед зустріччю з ЕС -Асамблеєю ЄС у вівторок, яка закликала Європейську комісію вимагати від постачальників російського зрідженого природного газу в порядку чітко ідентифікувати себе під час вивантаження в портах ЄС.
Зокрема, згідно з виданням, деякі постачальники газу, які забронювали можливості для імпорту російського зрідженого газу в порти ЄС, не були належним чином ідентифіковані. У той же час французький міністр енергетики Агнес Паннір-Морні заявив, що “найвищий рівень прозорості” необхідний для “усунення цієї залежності”.
ЗМІ згадують, що зусилля щодо зменшення російського палива в ЄС були важко для Угорщини, які постійно протистояли санкціям і намагалися продовжувати існуючі угоди з Gazprom. У той же час, газ з Росії також входить до ЄС через Україну – незважаючи на війну – завдяки контракту, який закінчується в кінці цього року, непотрібний європейський чиновник нагадав:
“Ми повинні визнати той факт, що Україна отримує дохід від транзиту”.
«Тривога виникла після того, як ЄС зробила перший крок до обмеження російського СПГ, вводячи санкції за перевантаження – повторно експорт російського палива до третьої країни – з портів ЄС. Країни ЄС, включаючи Нідерланди, висловили стурбованість тим Березень наступного року.
Угорщина намагається погодитися з Gazprom про ЄС, що повертається на запаси газу в 2025 році. За словами міністра закордонних справ цієї країни, Пітер Сіарто, Будапешт вже підписав контракт з Gazprom Єдиною додатковою угодою за останній квартал цього року, який “охоплює додаткові обсяги за конкурентною ціною”.
