
Середня ціна російської нафти у квітні впала до 55,6 доларів за барель – нижче обмеження цін країн G7.
Відповідно до результатів квітня, Росія заробила 13,2 мільярда доларів від експорту сировини нафти та нафтової продукції. Це найнижчий показник майже за два роки, звіти Блукерг Посилаючись на Міжнародне енергетичне агентство (IEA) у четвер, 15 травня.
Вказується, що причиною падіння доходу Російської федерації було зниження світових цін на нафту та слабкий попит. За даними IEA, середня ціна російської нафти у квітні впала до 55,6 доларів за барель – нижче обмеження цін країн G7.
“Російські ціни на нафту слідували за міжнародними тенденціями. Очікується, що зростання невизначеності торгівлі негативно вплине на світову економіку і, відповідно, попит на нафту”, – йдеться у звіті.
З початку року Брент став понад 14%з початку року. Це пов’язано зі побоюваннями щодо наслідків тарифної політики США та зменшенням попиту в Китаї. Можливий надлишок на ринку також може призвести до збільшення поставок з Ірану.
Бюджет Росії особливо чутливий до коливань цін на нафту, оскільки нафтогазова промисловість забезпечує близько 30% своїх квитанцій. У квітні дефіцит бюджету зростав – це може ускладнити фінансування військових витрат на тлі тривалої війни в Україні.
Незважаючи на зменшення доходу, у квітні експорт російської нафти до 7,55 мільйонів барелів на день зростав. У той же час обсяги преміум-суміші ВСУ досягли рекордних значень- понад 1 мільйон барелів на день.
“Глибокі знижки залучали альтернативних клієнтів”, – зазначило агентство, додавши, що в той же час китайський нафтопереробний завод зменшив закупівлю нафти з Далекого Сходу Російської Федерації.
Загальне виробництво нафти в Росії у квітні зросло до 9,3 мільйона барелів на день – це сприяло як зростанням експорту, так і частковим відновленням роботи нафтопереробного заводу після зменшення кількості безпілотників.
Раніше заступник прем’єр -міністра Російської федерації Олександр Новак заявив, що Росія переживе “будь -які ціни на нафту”, оскільки залежність її економіки від вуглеводнів нібито знижується.
І за день до того, як стало відомо, що Кремлін скликає нагальну зустріч через дефіцит палива в Росії на тлі кампанії посіву.
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp