
Після двох місяців позитивних настроїв у травні підприємства загострювали результати своєї діяльності. Про це повідомлений в Національному банку України.
Згідно з повідомленням, у травні 2024 року індекс очікування бізнесу зменшився до 48,0 з 52,3 у квітні.
На настрій підприємств усіх секторів вплинув: підвищена інтенсивність військових операцій та обстріл інфраструктурних закладів; Дефіцит електроенергії; збільшення виробничих витрат з високих цін на ціни на пальне та логістики; слабкий інвестиційний попит; погіршення в ході курсу; значний дефіцит кваліфікованого персоналу; Невизначеність щодо подальшого курсу військових операцій та умов мобілізації працівників.
За даними NBU, галузеві підприємства погіршили оцінки щодо результатів їхньої діяльності найближчим часом під впливом високих ризиків безпеки, цін на виробничі витрати та відсутність електроенергії: індекс галузі в травні становив 48,8 (у квітні – 51,7).
«Торгові підприємства також погіршили свої очікування на тлі імпорту імпорту, високих цін на пальне та зниження попиту: галузевий індекс – 47,7 (у квітні – 51,8).
Будівельні підприємства песимістично оцінили їх економічні результати, незважаючи на сприятливі погодні умови та постійний внутрішній попит: галузевий індекс – 49,8 (у квітні – 53,4) “, – йдеться у повідомленні.
Сервісні компанії найбільш швидко оцінили результати своєї діяльності та погіршили очікування щодо економічних перспектив, враховуючи відсутність кваліфікованого персоналу, вартість логістичних витрат та низький попит: індекс галузі впав до 47,2 (у квітні – 53.1).
Очікується, що більшість респондентів уповільнюють ціни/тарифи на власні товари/послуги.
“Ситуація на ринку праці залишається складною. Тільки респонденти для будівництва очікували невеликого збільшення загальної кількості працівників. Лідери інших секторів погіршили свої оцінки і очікували, що вони ще більше зменшать персонал, більшість з яких перебувають у секторі обслуговування”, – повідомляє NBU.