
Починаючи з 2022 року, Росія заробила втричі більше грошей на експорт енергії, ніж Україна із західних країн.
З початку повномасштабної війни Росія заробила втричі більше коштів на експорт енергетичних перевізників, ніж Україна, отримана від союзників у вигляді допомоги. Про це повідомив британські медіа BBC.
Енергетичні носії складають майже третину державних доходів Росії та понад 60% її експорту.
З спалаху повної масштабної війни союзники Київ ввели різні санкції проти Російської федерації. Зокрема, США та Великобританія заборонили російську нафту і газ, а Європейський Союз – імпорт сировини з російської федерації морем, але не забороняв імпортувати газ.
Однак дані Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA) свідчать про те, що з 24 лютого 2022 по 29 травня 2025 року Російська федерація мала понад 883 мільярди євро від продажу викопного палива. З цієї суми 228 мільярдів євро з країн, які вводили санкції, і більшість – 208 мільярдів євро – саме з країн -членів ЄС.
Європейські країни продовжували прямий імпорт російського газу в трубопроводі до 1 січня 2025 року, Україна не забороняла транзит на свою територію. Однак російська нафта все ще продовжує постачати трубопроводи Угорщини та Словаччини.
Російський газ продовжує доставляти до Європи в зростаючому обсягах через Туреччину. За даними CREA, обсяг продажів збільшився на 26,77% у січні та лютому 2025 року порівняно з аналогічним періодом у 2024 році.
Незважаючи на зусилля Заходу, у 2024 році дохід Росії від продажу енергетичних перевізників знизився лише на 5% порівняно з 2023 року, а обсяги експорту були зменшені на 6%. Натомість дохід від продажу газу через трубопроводи збільшився на 9% при річному обчисленні.
Тим часом вони визнають, що вони все ще не застосовували найсуворіших санкцій проти російської нафти і газу, оскільки деякі країни блоку бояться ескалації війни і тому, що придбання енергії з Російської федерації “дешевша за короткий термін”. У новому, 17 -му пакеті санкцій проти Росії не було обмежень щодо імпорту російського СПГ, але дорожня карта щодо остаточного припинення імпорту газу з Росії була прийнята до кінця 2027 року.
Частина російської нафти потрапляє на захід після переробки в паливні продукти в третьому країні. Іноді нафта з Російської федерації просто розведена сирою нафтою з інших країн.
Раніше ЗМІ писали, що США та Російська Федерація обговорюють можливість відновлення російських запасів газу в Європу.
РФ і Сербія розширили контракт на постачання газу
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp