
20 червня Верховна Рада України схвалила закон про інтегровану профілактику та контроль промислового забруднення № 11355. Він практично ідентичний законопроекту № 6004-D щодо забезпечення конституційних прав громадян на безпечне та здоров’я навколишнього середовища », за які люди були недостатньо з одним голосом 19 червня.
Мета законопроекту – запровадити положення Директиви 2010/75/ЄК щодо промислових викидів у українське законодавство. Документ передбачає впровадження “інтегрованої резолюції”, що встановлюватиме конкретні екологічні стандарти викидів та відходів.
Металурги підкреслюють, що період, запропонований законом № 11355, недостатньо для переходу на нові екологічні стандарти протягом 7 років з дати застосування висновків NDTM.
Прес -служба MetInvest зазначає, що в поточній формі законопроект не є прийнятним для галузі, оскільки він не враховує реальної економічної ситуації в Україні та позбавляє можливості GMC для розвитку.
“The draft law is aimed at implementing the provisions of the European Directive of Parliament and the Council of 2010/75/EU of November 24, 2010 on industrial emissions. Part 3 of Article 14 of the Directive claims that the NDTM conclusions are an assessment to establish conditions of permits and competent authority, in some cases, less stringent values, maximum values, do not release the release, identifying the 10th release. Directive, retreat is a common виникнення і широко використовується в країнах -членах ЄС “, – наголошує Метінвест.
Металурги додають, що Україна повинна скористатися європейським досвідом, оскільки ми прийняли ці зобов’язання при підписанні угоди про асоціацію з ЄС, але слід враховувати наступні фактори:
Війна в Україні, яка сильно впливає на роботу металургійних підприємств;
Європейська система підтримки бізнесу у вигляді багатомільйонних дооллярних грантів для модернізації навколишнього середовища;
ЄС досяг поточного рівня викидів забруднюючих речовин у повітрі, що передувало майже 30 років впровадження прогнозів модернізації (фінансується державними витратами);
Державні підприємства ЄС під час впровадження Директиви 2010/75/EC не стикалися з проблемами такого масштабу, як військові операції, які загрожують фізичним знищенням або захопленням виробничих підприємств.
Завдяки вищезазначеному, UKRMetalurgProm пропонує завершити проект закону, враховуючи коментарі представників галузі та інших підприємств.
Крім того, за даними Європейської асоціації бізнесу, Європейський Союз надав щонайменше 803,5 мільярдів євро державної допомоги зі структурних фондів ЄС (гранти, низькі відсоткові позики та довгострокові позики, податкові пільги тощо) у 2000-2022 роках. З них майже 200 мільярдів євро лише у 2021-2022 роках. Внутрішні компанії не мають доступу до державної підтримки галузевої еко -модернізації ні на рівні України, ні як кандидата для членів ЄС.