
Ця пропозиція вже підтримала ЄС та члени G7 – Франції, Німеччини та Італії, а також Великобританія.
Європейська комісія та найвпливовіші країни -члени ЄС наполягають на зниженні верхньої межі ціни російської нафти до 45 доларів за барель у рамках посилення санкцій проти Російської федерації, але поки що вони не мають достатньої підтримки. Про це повідомляв напередодні британської газети Фінансові часи З посиланням на джерела.
Вказується, що ЄС прагне вжити більш значущих заходів проти Росії, серед яких є зниження цінової стелі для експорту сирої нафти з 60 до 45 доларів за барель, згідно з інформацією осіб, які знають попередні дискусії про 18 санкцій ЄС. Але поки ця ідея ще не переконала всіх 27 держав -членів ЄС та їх партнери з G7.
На засіданні міністрів фінансів G7 минулого тижня Канада запропонувала включити чітку формулювання посилення обмежень цін на нафту у спільній заяві. Ця пропозиція була підтримана ЄС та членами G7 – Франції, Німеччини та Італії, а також Великобританії. Але він не був включений на прохання міністра фінансів США Скотта Белланд, повідомляє три чиновники, знайомі з засіданням.
У остаточному застосуванні було вирішено включити формулювання, яке зобов’язує країни G7 “продовжувати вивчати всі можливі варіанти, включаючи максимальні варіанти посилення тиску, наприклад, подальше посилення санкцій”, якщо договір про припинення вогню не буде досягнуто.
Окремо, країни ЄС, які раніше не хотіли підтримувати ідею обмежень на ціни на нафту, такі як Угорщина та Греція, все ще оцінюють цю пропозицію, зазначили джерела.
Раніше ЗМІ повідомляли, що ЄС пропонує зменшити максимальну вартість російської нафти до 50 доларів за барель.
Нагадаємо, що в грудні 2022 року понад 30 країн світу встановили стелю цін на нафту з Росії в 60 доларів за барель. Обмеження передбачає, що компаніям країн, які домовились про санкції, не можуть бути надані брокерськими, страховими та іншими послугами для військово -морського транспорту російської нафти до третьої країни, якщо ця нафта не продається за ціною нижче 60 доларів за барель. Також ембарго почало діяти на морських запасах нафти з Росії до Європи.
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp