
Метою 15 -ї санкцій в ЄС проти Росії буде «тіньовий флот» танкерів, які російські компанії використовують свою нафту на світові ринки для експорту.
Очікується, що цей пакет санкцій в ЄС буде затверджено до кінця року, повідомляє Bloomberg, посилаючись на джерела.
За даними Агентства взаємозазляції, нові санкції також забезпечать покарання особам, які беруть участь у російській нафті.
Держави -члени ЄС досі обговорюють деталі санкцій, які повинні бути одностайно затверджені 27 державами -членами. Але в останні місяці Європейський Союз стає все складніше отримати одностайну підтримку санкцій, оскільки Угорщина часто використовує своє праве вето, зазначає агентство.
За даними джерел Bloomberg, ЄС також працює над більш широким пакетом санкцій, який планується затвердити на початку наступного року, коли головування блоку переходить з Угорщини до Польщі. Цей пакет може включати подальші обмеження щодо торгівлі, а також збільшення обов’язків щодо російських сільськогосподарських товарів.
Керівництво агентства припустило, що цей пакет може бути представлений у січні для затвердження на символічну дату 24 лютого, коли буде відзначено третю річницю повного вторгнення в Росію. У той же час, деякі країни наполягають на тому, що обмеження спрямовані на експорт російського зрідження газу, утвореного морем.
Минулого року Росія збільшила свій «тіньовий флот» нафтових танкерів майже на 70%, що дозволило Москві обійти західні санкції. За даними економіки Києва (KSE), обсяг російської нафти, що транспортується погано обслуговуючими та неухилими танкерами, збільшився з 2,4 мільйона барелів на день у червні 2023 року до 4,1 мільйона у червні 2024 року.
Активне розширення “тіньового флоту” Російської федерації стало реакцією на країни “Великої семи” у грудні 2022 р. Обмеження цін на морську пропозицію російської нафти в 60 доларів за барель.
Стеля цін означає, що 32 країни (27 країн ЄС, а також Великобританія, США, Канада, Японія та Австралія) надають послуги, пов’язані з російською танкерною нафтою, лише якщо вона придбана за ціною 60 доларів за барель або нижче. Послуги включають, зокрема, обов’язкове транспортне страхування.
За даними ЗМІ, у травні цього року дохід від продажу нафти до державного бюджету Росії збільшився майже на 50% порівняно з минулим роком, оскільки ціни на нафту зросли, а країна пристосувалася до міжнародних санкцій.