
Можливості українських металургів на європейському ринку не є конкурентоспроможними, оскільки ЄС все ще дозволяє місцевим виробникам купувати дешеві російські таблички, які досі не піддаються санкціям. Глава генерального директора Metinvest Alexander Aquarius на Міжнародному економічному форумі Києві розповів про це, повідомляє прес -служба компанії.
Крім того, ЄС незабаром працюватиме механізмом європейського екологічного обов’язку SVAM, який стане ще однією перешкодою для української металургії, яка вимагає значних інвестицій у модернізацію виробництва, підкреслюючи метінвест.
Він зазначив, що одна з перешкод для такої модернізації – це гарантійна система, яка не створює рівних умов для українських та європейських підприємств.
«Ви повинні вийти на ринок, взяти гроші, а гарантії будуть надані Міністерством. Це не живі гроші. Європейці також отримують неперевершені та неоплачені гранти. І вони говорять нам: візьміть позики, сплачуйте за них відсотки, і ми дамо вам гарантії. Це, звичайно, дуже хороший інструмент, і ми будемо ним користуватися. Але, знову ж таки, це не однакові умови », – пояснив Ватізар.
Він підкреслив, що доступ до ринку ЄС відкриє великі можливості для будь -якого українського виробника, але умови, які є однаковими для європейських компаній, повинні бути надані українським компаніям.
«Тоді ми готові змагатися. Але якщо ми зробимо такі вимоги до екології, які змушують європейців втратити цю конкуренцію і не зможе вийти на цей ринок », – сказав Метінвест.
Один із ризиків застосування політики ЄС для коригування викидів вуглецю на кордоні (CBAM) для української промисловості, Олександр Водолій назвав неможливим безумовним впровадженням регуляторних актів без належної підтримки підприємств.
«З точки зору екології ми бачимо керівні принципи, які Україна повинна приймати певні нормативні дії. Але ми не можемо їх сліпо прийняти. Наприклад, в Європі від 0,5 до 1 мільярда євро виділяється для кожної рослини для кожної рослини. І у нас нічого. Ми хочемо звернути увагу на той факт, що ми перебуваємо в різних категоріях ваги », – сказав керівник офісу генерального директора Metinvest.
Він підкреслив, що прийняття цих нормативних дій може знищити основні гілки, що утворюють ВВП України. Тим часом, оскільки росіяни продовжують висаджувати свою нішу на європейському металургійному ринку. Хоча деякі санкції проти російських металевих продуктів справді були підписані, решта не спрацювала.
«З точки зору постачання плит до ЄС, Росія продовжує займати сильну позицію. Наприклад, італійські виробники купують дешевий напівпрофільний продукт у Росії. І ми не можемо придбати цих дешевих рабів, і ми втратимо їх на змаганнях », – додав керівник генерального директора Metinvest.