
Найбільші регіони видобутку вугілля в Росії стикаються з різким зменшенням ділових зборів від проблем з бізнесом, які є втратами, втрачають експорт і змушені зменшити виробництво. Про це пише московський час.
У головному регіоні вугілля – регіон Кемерово, який становить 60% виробництва вугілля та близько 80% коксу – крах доходу від податку на прибуток було зареєстровано в 2,5 рази (на 59%).
Крім того, дохід був у Бельлінні та єврейському автономному регіоні. Загальний дохід від податку на прибуток від бюджетів організацій був встановлений 7%або 357 мільярдів рублів.
“Це або сировина вугільної промисловості, або регіони, де існують експортні підприємства, для яких експорт зменшився з тих чи інших причин”, – сказав Антон Сілуанов, глава Міністерства фінансів Росії.
Сплачують податки за місцеві бюджети за коефіцієнт вугілля. За словами Росстата, кожна друга вугільна компанія в Росії стала невигідною, і збалансований фінансовий результат у всій галузі став негативним: у січні -вересні вугілля працювало мінус на 91,3 мільярда рублів, хоча вони отримували понад 350 людей рік тому. мільярд рублів. Прибуток за той же період.
Західні санкції були ключовими для галузі. На відміну від нафти і газу, які Європейський Союз продовжує купувати навіть у невеликих обсягах, вугілля було під повним ембарго, а країни Азії, які купували російське вугілля минулого року, різко знижували попит.
AC FECS – Російський державний аналітичний центр під керівництвом Міністерства енергетики – попередив наприкінці жовтня, що вся вугільна промисловість Російської федерації опинилася на межі банкрутства.
Втративши західні ринки і зіткнувшись із різким падінням попиту в «доброзичливих» країнах, вугільні компанії отримали додатковий удар від уряду, що здійснило додаткові податки для галузі та різко підняли тарифи на перевезення через залізничну мережу RHHD.
На початку вересня повідомлялося, що російські вугільні компанії в 2024 році стикаються з різким погіршенням фінансового стану. Таким чином, у першій половині року постачання вугільної промисловості впала на 97%, тобто. Більше 33 разів.
Пізніше того ж місяця один з двох найбільших імпортерів російського вугілля в Тайвань – тайваньській цементній корпорації (TCC) – оголосив про повне припинення співпраці з вугіллям з Росії.
У той же час Індія різко зменшила імпорт вугілля з Росії. Таким чином, у січні-вересні 2024 року країна придбала 6,1 мільйона тонн енергетичного вугілля, що на 26% менше того ж періоду минулого року.
У листопаді стало відомо, що Центральний банк Росії обмежить кредитування великих російських компаній, які вже отримали борги.
На засіданні 25 жовтня російський центральний банк підвищив ключову ставку до 21% з 2003 року.