
Верховний антикорупційний суд відмовився від оборонної партії у закритті кримінальної справи проти осіб, які беруть участь у введенні так званої формули Роттердам+, що призвело до того, що споживачі електроенергії протягом 39 мільярдів протягом 2016-2019 років. Про це повідомлялося про спеціалізовану прокуратуру протикорупції.
Серед підозрюваних – колишні та нинішні чиновники Національної комісії з питань державного регулювання в галузі енергетики та комунальних послуг (NERPEP) та чиновники групи компаній, що генерують приватне тепло.
Зазначається, що захист у своїх запитах вказував, зокрема, порушення не є BIS в Tokocyk (заборона переосмислення для одного, а також злочином), а також на основі, визначеної в ПП. 9-1, 10 годин. 284 КПК України.
“Почувши аргументи сторін, суд підтримав позицію прокурора SAP і відмовився задовольнити клопотання про захисну сторону”, – йдеться у повідомленні.
Наступна зустріч у справі була запланована на 12 грудня 2024 року.
Як повідомлялося, 9 жовтня, під час підготовчої розгляду, коледж суддів Верховного антикорупційного суду вирішив закрити справу Роттердам+, зробивши висновок, що термін дії попереднього розслідування закінчився. Тим не менш, апеляційна палата WACS скасувала рішення і надіслала експертизу першої справи суду.
У березні 2023 року ми згадаємо, що Набу та Сап відправили до суду перший епізод так званої справи Роттердам+за звинуваченням у шести людей у завданні споживачів електроенергії для понад 19 мільярдів UAH у 2016-2017 роках.
Понад 20 мільярдів грівніасів, спричинених формулою у 2018-2019 роках, досліджуються в окремому провадженні, що відкрило захист для ознайомлення.
У рамках першого епізоду справи в серпні 2019 року Набу оголосив про підозру на 6 осіб у випадку тарифу Роттердам+, зокрема, колишнього Nercep, Dmitrite Vovk та Dtek Ahmetov Energy Holding. Вовк народився, він ховався у Великобританії.
У жовтні 2022 року детективи Набу повідомили про підозру ще 15 людей, які беруть участь у вступі та дії формули Роттердам+, так, у другому епізоді справи.
Нагадаємо, що “Роттердам+” – це назва формули для визначення оптової ринкової ціни на електроенергію, яка в березні 2016 року була затверджена Nercep. Вартість вугілля у виробництві виробництва вугілля була розрахована відповідно до формули “Вартість вугілля в порту Роттердам + Вартість його доставки в Україну”. Від ефектів формули палуб Рінат Ахметов та Центрго почали продавати електроенергію дорожче. Формула була скасована 1 липня 2020 року після передачі України на новий ринок електроенергії.