
Українська система транспортування газу здатна усунути перешкоди між ринками Центральної та Східної Європи та Балканами для поліпшення своїх відносин та зміцнення безпеки поставок у Європі.
За даними UKRINFORM, що стосується Огцу, на це підкреслював генеральний директор оператора GTS Ukraine Dmitrite Lippa під час виступу на 19 газовому форумі.
«Вузькі місця між системами заважають природному газу і роблять ринок Центральної та Східної Європи вразливими до ризиків. Поєднання України з ініціативою вертикального коридору для координації Міністерства енергетики та запуску коридору Трансбалки в режимі зворотного режиму є способом того, що український GT може покращити взаємозв’язок між ринками та зміцнити безпеку доставки в Європі “, – сказав Ліппа.
Він зазначив, що Огцу, разом із сусіднім оператором Вестмолдтрансгаз (Молдова), створили новий гарантований маршрут з річною силою Балкан, яка становить близько 0,4 мільярда кубічних метрів. M, які вже доступні та використовуються з 1 вересня 2024 року. Починаючи з квітня 2025 року, оператори планують збільшити ці можливості до понад 2,5 мільярда кубічних метрів. м на рік.
У той же час клієнти отримують не лише новий маршрут, але й доступ до надійної української газової інфраструктури (газового транспорту та зберігання) у конкурентних тарифах.
Зазначається, що, незважаючи на нові правила та заходи, введені Європейським Союзом та Національними урядами, які допомагають зменшити негативний вплив енергетичних криз на споживачів, ринки Центральної та Східної Європи залишаються вразливими до недостатньої інтеграції з газовим транспортним системами сусідніх країн.
«Ми знаємо, що умови ринку газу змінюються, і ми повинні адаптуватися до них. OGTSU працює над новими маршрутами, щоб максимізувати потенціал української інфраструктури, її гнучкості та маневренності “, – підсумував генеральний директор Огцу.
Див. Також: Українські GTS успішно пройшли два незалежні стресові тести
За даними UKRINFORM, у січні 2024 р. ТОВ «GTS оператора України» стало одним із підписання меморандуму про взаєморозуміння, який був запроваджений у компанії, що передає газ у Центральній та Південно -Східній Європі в рамках ініціативи вертикального коридору. Меморандуми – це також оператори GTS Молдова, Греція, Болгарія, Румунія, Угорщина та Словаччина.