
Збереження податку на додану вартість та імпортні обов’язки щодо імпорту обладнання для енергії вітру для вітрової енергії значно уповільнює розвиток цієї галузі. Це відбувається в той час, коли країна надзвичайно потрібна новою енергетичною енергією. Українська асоціація вітроенергетики (UVAA) оголосила про це в міжнародній енергетиці вітроенергетики щомісяця.
Асоціація підкреслює, що якщо влада не додає основних компонентів вітрових турбін до нових податкових виплат, це може серйозно ускладнити реалізацію проектів в Україні, які були поранені в результаті війни та “ненавмисно підтримують Росію”.
“Росію ненавмисно допомагає Росія, єдина країна, яка офіційно розглядає розвиток вітрової енергії та оновлення як загрозу для її національної безпеки”, – йдеться у ЄЕА.
З великих розмірів вітрові турбіни імпортуються у розблокованому вигляді, і кожен компонент потрапляє в різні норми. В Україні є дуже обмежені можливості для внутрішнього виробництва лобового складу. Інвестори бояться, що розвиток вітрян може сповільнитись і стати дорожчим без необхідних податкових пільг.
За даними розвідувальної вітрової сили, аналітичного департаменту вітряної сили, загальна потужність України в 3 ГВт зараз розробляється в Україні, яка повинна бути введена в експлуатацію з 2024 по 2031 рік.