
Ця технологія може відкрити шлях до великого масштабного виробництва нових електропровідних матеріалів для електродвигунів, кабелів робототехніки та навіть напівпровідникової галузі.
Вчені з Південної Кореї розробили проривну технологію, яка дозволяє відмовитися від міді в електродвигунах, повідомляє Еврикалерт. Завдяки використанню вуглецевих нанотрубок, їм вдалося створити ультра -світлий електричний двигун без металевої обмотки – справжній прорив для електричного транспорту, робототехніки та аерокосмічної промисловості.
Дослідники з Корейського інституту науки і технологій радикально переосмислювали методологію виробництва вуглецевих нанотрубок. Зазвичай в процесі їх синтезу використовуються каталізатори, засновані на металах, які залишають небажані залишки в матеріалі. Ці залишки погіршують провідність нанотрубок та знижують ефективність майбутніх електродвигунів.
Команда KIST застосувала інноваційний підхід, заснований на принципах вирівнювання рідких кристалів, що дозволило очистити нанотрубки від сторонніх домішок металів. Отримані елементи зберігали свою структуру, стали чистішими та значно покращили електропровідність.
Експериментальна обмотка для електричного двигуна була зроблена з очищених нанотрубок. Під час випробувань двигун постійно працював і реагував на зміну напруги, як звичайний електродвигун із мідною обмоткою. Але головна перевага – значна втрата ваги.
Мідь є ефективним, але важким матеріалом. Відмова в ньому дозволить вам створити набагато легші електродвигуни, що, в свою чергу, збільшить постачання електромобілів, ефективність безпілотників, електричний вимикач та зменшить навантаження в робототехніку.
Використання такої технології може значно знизити вагу та підвищити ефективність електромобілів, а також зменшити залежність від критичних металів – крок до більш стійкого майбутнього.
Ми нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчені створили першу екологічну технологію для застосування срібла в електроніці.
Японські вчені розробили пластик, який зникає в морі
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp