
У 2024 році загальна інвестиція в енергію вперше перевищить 3 трлн доларів, а 2 трлн доларів з них перейдуть на розвиток технологій та будівництва чистої енергетичної інфраструктури. Такі дані надають Reuters, що стосуються щорічного звіту Міжнародного енергетичного агентства (IAA) про світові інвестиції в енергетику.
Планується, що на чисті технології планується витратити близько 2 трильйонів доларів, включаючи відновлювану енергію, електромобілі, ядерну енергію, мережі, зберігання, паливо з низьким рівнем викидів, підвищення ефективності та теплових насосів, а також 1 трлн долара для газу, нафти та вугілля.
У 2023 році сукупні інвестиції в відновлювані джерела енергії та мережеві джерела вперше перевищили суму, витрачену на викопне паливо.
“Для кожного долара, який сьогодні йде на викопне паливо, майже два долари вкладаються в чисту енергію. Збільшення вартості чистої енергії підтримується сильною економікою, що постійне зменшення витрат та міркувань енергетичної безпеки”, – сказав виконавчий директор IAA Fatih Birol.
Були надані найбільші інвестиції в чисту енергію в 2024 році: Китай – 675 мільярдів доларів; Європейські країни – 370 мільярдів доларів; США – 315 мільярдів доларів. Говорячи про конкретні технології виробництва електроенергії, більшість витрат заплановано на сонячні фотоелектричні технології.
У цьому секторі інвестиції збільшаться до 500 мільярдів доларів від падіння сонячних модулів. Експерти очікують, що глобальні інвестиції на нафту і газ збільшаться на 7% у 2024 році до 570 мільярдів доларів після того ж зростання в 2023 році.
Це збільшення було головним чином від Національних нафтових компаній на Близькому Сході та Азії. Аналітики також заявили, що в деяких частинах світу, таких як перехідні країни та країни, що розвиваються за межами Китаю, все ще не вистачає інвестицій в енергію.