
На саміті з клімату COP29 вчені опублікували результати дослідження, що вказує на те, що глобальне потепління при 1,5 ° C зможе обмежити світ лише в тому випадку, якщо він досягне СО2 з нульовими викидами до кінця 2030 -х років замість 2050 -х років, як, наприклад Він досягне нульового викидів. Як очікувалося раніше. Про це повідомляє Euronews.
Згідно з світовим проектом Carbon, цього року світ кине 37,4 мільярда метричних тонн вуглекислого газу, який містить тепло, буде кинуто в атмосферу. Це на 0,8% або 300 мільйонів тонн більше, ніж у 2023 році.
Представляючи результати власних досліджень на Конференції Організації Об’єднаних Націй з клімату в Азербайджані, дослідники зазначили, що збільшення забруднення цього року не стільки, скільки стрибок цього року на 1,4%. Тим не менш, вони підкреслили, що досі немає “ознак”, що світ вже досяг вершини викидів СО2 від викопного палива.
“Якщо світ продовжує спалювати викопне паливо на нинішньому рівні, воно має 6 років до того, як температура перевищує доіндустріальний рівень на 1,5 ° C, послідовно у кліматичних переговорах 2015 року в Парижі”, -сказано Стівен Сітхч у Дослідження Стефана Сітча.
За даними ООН, землю вже нагрівали на 1,3 ° C
Кілька звітів ООН стверджують, що до 2030 року світ повинен зменшити викиди на 42%, щоб мати шанс обмежити потепління до порогу 1,5 ° C, погоджений на міжнародному рівні.
Глобальна команда Carbon Project оприлюднила дані про 4 найбільші викиди вуглецю – Китай, США, Індію та Європу.
Він також зібрав більш детальні дані для близько 200 країн у 2023 році. Згідно з отриманою кількістю, подальше зростання викидів вуглецю відбувається переважно в Китаї та в країнах, що розвиваються.
Незважаючи на очікування аналітиків, Китай, на який припадає 32% річних викидів вуглекислого газу у світі, не тільки не досягло піку завдяки цьому показнику, але й збільшив його на 0,2% з 2023 року.
За словами вчених, у 2024 році забруднення вуглецю в Індії підскочило на 4,6%.
Викиди вуглецю були зменшені як у США, так і в Європейському Союзі.
У Сполучених Штатах вони зменшилися на 0,6%. В основному це було пов’язано зі зменшенням вугілля, нафти та цементу. У 2024 році США становили 13% світових викидів вуглекислого газу.
Загалом 22 країни продемонстрували стійке скорочення викидів, говорить О’Салл. Більшість їхніх скорочень з 2014 по 2023 рік відбулися в США, Японії, Німеччині, Великобританії та Україні. У Європі, що становить 7% світового забруднення вуглецю, викиди СО2 зменшилися на 3,8% порівняно з минулим роком – від значного скорочення викидів від спалювання вугілля.