
Тюркіє залишався імпортером чистої сталі в першій чверті 2024 року, незважаючи на його експорт. Про це повідомляє Stelorbis з посиланням на дані Worldsteel.
Відповідно, у зазначений період Тюркіє зайняв шосте місце у світі з точки зору експорту з часткою 3,2% у світі експорту півфінальної продукції та готової продукції. У першому кварталі експорт країни збільшився на 38,5% у річному розрахунку (P/P) до 3,75 мільйонів тонн.
Це показує, що це збільшення було результатом основного ефекту землетрусу, який відбувся в першому кварталі 2023 року. Китай, найбільший експортер на світовому ринку, збільшив експорт на 28,2% на річну суму, тоді як найбільше збільшення спостерігалося в Єгипті – на 102,5%.
Що стосується імпорту, хоча імпорт напівпрофільної продукції та готової продукції в Туреччині в першому кварталі становив 4,16 мільйона тонн, що було на 5,3% менше, ніж у попередньому році, його частка в імпорті світової позиції становила 4,9%, а Тюркіє стала п’ятою за величиною імпортерами у світі.
Протягом зазначеного періоду, з точки зору напівфабрикатного продукту та готової продукції, Туреччина стала чистим імпортером з 3,75 мільйонів тонн експорту проти 4,16 мільйонів тонн імпорту і стала 23-м розміром чистого імпортера у світі з перевищенням імпорту 416 тисяч тонн.
США, Мексика та Таїланд включені до трійки найкращих серед чистих імпортерів у першій чверті. Враховуючи сегменти сталевих продуктів окремо, у першому кварталі Туреччина стала другим за величиною експортером у світі в довгостроковому продукті з 1,9 мільйона тонн і став 20-м імпортером у світі з 350 тис. Тонн.
Тим часом, оскільки Туреччина виробляє 73% своєї сталі в електричних печах, у першому кварталі вона зберегла свою позицію як найбільший у світі імпортер брухту з 5,3 мільйона тонн імпорту, тоді як його експорт брухту становив 53 тис. Тонн.