У 2024 році Сполучені Штати Америки та Україна повинні укласти угоду про критичні корисні копалини. Це виробництво літію. Про це було оголошено на брифінгу в Києві сенатором з Республіканської партії Ліндсей Грем, пише RBC-UKrainian.
«Я сподіваюся, що в 2024 році Україна звільнить запрошення приєднатися до НАТО за певних умов на певний час. У 2024 році я сподіваюся, що ми досягнемо стратегічної угоди між США та Україною щодо критичних корисних копалин », – сказав Грехем.
Він зазначив, що Україна має мінерали, необхідні для 21 століття, приблизно трильйон доларів.
“Якщо ви вірите в електромобіль, вам потрібні батареї. Україна має велику кількість літію.
За його словами, такі мінерали “допоможуть події, і не потраплять у руки російського диктатора Володимира Путіна”.
«Для американського народу: Україна може стати надзвичайно корисним союзником для нас. У нього є ресурси під землею, які можуть принести користь нашій економіці. Давайте завершимо угоду цього року про консолідацію цих відносин у майбутнє », – сказав Грехем.
Нагадаємо, що 13 червня Сполучені Штати Америки та Україна підписали двосторонню угоду про безпеку протягом 10 років. Американські та українські лідери Джо Байден та Володимії Зеленскі були підписані на місцях Великого Сім самі (G7).
