
Торгові переговори між американськими та китайськими делегаціями заплановані на 9 червня в Лондоні, заявив лідер США.
Сполучені Штати та Китай відновлять торгові переговори 9 червня в Лондоні. Про це оголосив президент Дональд Трамп, звіти Блукерг.
За його словами, міністр фінансів США Скотт Імрд, міністр торгівлі, Говард Латник та представник торговця Джеймісона, зустрінуться в понеділок “з представниками Китаю для обговорення торгової угоди”.
Новий раунд переговорів відбудеться після 90-хвилинної телефонної розмови між Трампом та лідером КНР XI Цзіньпіна, який відбувся у четвер. Під час розмови сторони погодилися зменшити стрес.
Попередні переговори, що відбувалися в травні в Швейцарії, закінчилися тимчасовим перемир’ям у тарифній війні між Пекіном та Вашингтоном. Це створило передумови для подальших контактів. Після зустрічі в Женеві переговори прийшли до зупинки – обидві сторони звинувачували один одного у порушенні угод, які дозволяли зменшити обов’язки, які досягли рекордних рівнів.
Сполучені Штати висловили занепокоєння через дефіцит магнітів з рідкісних металів, які є критичними для американських електромобілів та оборонних систем.
Китай був обурений новими обмеженнями щодо постачання штучного інтелекту чіпів Huawei Technologies, а також інших технологічних заборон та ускладнення доступу для іноземних студентів.
Після телефонної розмови Трамп заявив, що СІ зобов’язав його відновити постачання рідкісних земних магніти. За словами Reuters, Китай погодився видати тимчасові ліцензії на експорт постачальникам критичних корисних копалин для провідних американських автовиробників.
Однак все ще є питання щодо того, до яких поступок пішов Трамп у розмові з SI, яку він сам активно ініціював. Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що Трамп запевнив: китайські студенти бажали гостей у США. Сам Трамп пізніше сказав, що “для нього буде честь” прийняти їх.
Розмова між Трампом та СІ викликала певні надії на Уолл -стріт щодо можливого зменшення обов’язків між США та КНР, але ентузіазм інвесторів було стримано.
Як відомо, США повинні тимчасово зменшити товари Китаю з 145% до 30%, а Китай повинен зменшити мита з американського імпорту з 125% до 10%. Країни також погодилися створити “механізм продовження дискусій щодо економічних та торгових відносин”.
Однак президент США Дональд Трамп звинуватив Китай у порушенні торговельної угоди, укладеної на початку травня після двосторонніх переговорів.
У свою чергу, Китай також звинуватив Сполучені Штати у не відповіданні спільними угодами.
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp