
Газпром, який контролює найбільші запаси газових резервів у світі, залишився без можливості його продажу: ЄС готує план повного відмови від російського газу, а влада Сибіру-2 не змогла погодитися з Китаєм на трубопроводі.
Російський уряд обговорює різке зростання тарифів на газу для промислових споживачів для компенсації збитків Газпромспричинені втратою європейського ринку. Про це повідомляли джерела, знайомі з ситуацією, повідомляють Росмі.
За словами директора Ради виробників енергетики Дмитра Вологжаніна, на засіданні Комісії RSPP з енергетики в середу було оголошено, що збільшення тарифів відбуватиметься двічі на рік.
“Лише вчора інформація вилетіла з плеча Міністерства енергетики: збільшення ціни на газ обговорюється <...> на 10% у першому та четвертому чверті кожного року”, – сказав Вологжанін.
Такий підхід є вдвічі більшим планом уряду Російської федерації, згідно з якою тарифи на промисловість зростають на 10,3% у 2025 році, а потім – на 10,6%, 9% та 7% у 2026–2028 роках відповідно.
Ціна газу для населення також повинна зростати в одній кількості – загалом, на 42,2% у 2025–2028 роках. Враховуючи попередні показники, загальне збільшення тарифів з початку повного вторгнення становитиме 76%.
Незважаючи на це, для Газпром Цього недостатньо. Після спалаху російської війни проти України компанія втратила близько двох третин експорту газу. Постачання ЄС зменшилося до 28–32 мільярдів кубічних метрів на рік – рівень кінця 1970 -х. Загальний експорт до далекого за кордоном знизився до майже 40-річного мінімуму: 69 мільярдів кубічних метрів у 2023 році та 81 мільярд у 2024 році.
У 2023 році Газпром Зробив рекордні втрату в МСФЗ – 629 мільярдів рублів. У 2024 році компанія втратила ще 1 трильйон рублів у газовому бізнесі.
Незважаючи на найбільші світові запаси газу, Газпром втратив можливість продати їх. Переговори з Китаєм за силою Сибір-2 провалилися, і ЄС готує план повного відмови від російського газу.
Крім того, з 2025 року газовий транзит через Україну припинився, що позбавляє компанії ще 15 мільярдів кубічних метрів експорту щорічно.
Нагадаємо, що в 2023 році Gazprom отримав рекорд з моменту його створення в 1990 році збиток у розмірі 6,1 мільярда доларів.
Газпром продає елітну нерухомість після рекордних втрат
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp