
Відмова південнокорейської компанії з російських металів пов’язана з загрозою потрапляння в вторинні санкції.
Південнокорейська компанія Samsung Display у 2024 році перестала використовувати золото, вольфраму та танталу російського походження. Про це свідчить звітність компанії.
Документ не вказує на дані про постачання цих металів з Росії на 2022 та 2023 роки, тоді як у 2021 році компанія отримала сировину з 11 російських підприємств.
Зокрема:
-
Золото було поставлено: Новосибірський афінагельський завод, Уралектелектром, московський завод Спеціального Всемогутнього, Красоктмета, Фабрики Пріокського та Фабрики фабрики Ніколковського;
-
Tantal – рослина магнію Солікамск;
-
Толфрам – гідрометалургіст, фабрика UNECH та московська рослина молірен.
Використання металів:
-
вольфрам – для металевої електропроводки всередині мікросхеми;
-
Тантальний – як бар’єр між кремнієм та міддю;
-
Золото – для з’єднання кристалів мікроцирку в корпусі.
Display Samsung – дочірня компанія Samsung Corporation, яка створює дисплеї для телевізорів, смартфонів, ноутбуків та іншої електроніки. Його продукція використовується не лише пристроями Samsung, а й іншими виробниками, зокрема Apple, які також відмовилися від російської сировини після початку вторгнення Російської Федерації в Україну.
Відповідно до порталу Макрумориз травня 2024 року, Samsung разом з LG масово виробляє дисплеї для iPhone 16 Pro.
Відмова від російських металів пов’язана з загрозою потрапляння в вторинні санкції, каже Олег Смарагд, директор консорціуму російських розробників систем зберігання даних. У той же час, за його словами, Південнокорейська компанія все одно купуватиме сировину в Росії, але через посередників.
Однак російські ЗМІ підкреслюють, що саме Samsung відмовився від російських металів і не збільшував ланцюг поставок через Азію. У той же час це не вплине на саму компанію.
“Для Росії це швидше означає, що південнокорейські компанії не планують найближчим часом повертатися на російський ринок і планують мати обмежені торговельні відносини, тобто вони зацікавлені у продажу готової продукції, але не хочуть мати тісну співпрацю”, – зазначило джерело.
Раніше ЗМІ припустили, що компанії Південної Кореї готуються відновити бізнес у Російській Федерації.
Як ми вже писали, російський ринок протягом трьох років Росії, розв’язана Росією проти України, залишила 62% компаній з так званих “недружніх” країн. Цей зразок аналітиків включає понад 300 іноземних компаній, які мали “значні активи” в Росії та прибуток принаймні 1 мільярд рублів.
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp