
Один з двох найбільших імпортерів російського вугілля в Тайвань – тайваньській цементній корпорації (TCC) – оголосив про повне припинення співпраці з вугіллям з Росії. Це вказано у повідомленні компанії, повідомляє Moscow Times.
Компанія, яка придбала паливо в Росії для своєї надійної електростанції, вирішила відмовитися від нових контрактів з вересня цього року. Остання партія вугілля прибуде на Тайвань у жовтні.
Як уже зазначалося, Тайвань, який не приєднався до санкцій, вступив до п’яти найбільших імпортерів російського вугілля, придбавши понад 10 мільйонів тонн з весни 2023 року до весни 2024 року та забезпечивши майже п’яту частину загального імпорту вугілля за рахунок Росії.
За даними CREA, Тайвань витратив 3,5 мільярда доларів після війни в Тайвані на придбання російського вугілля, і близько 5% від загального експорту вугілля з російської федерації побоювалися.
Цього року поставки збільшилися на 30% порівняно з 2023 та 1,5 рази порівняно з 2022.
Втрата великого тайваньського клієнта обіцяє новий «головний біль» для російського викрадення, яке вже втратило майже 12% експорту в січні липня. Основний покупець – Китай – зменшив імпорт на 8%, і перспективи його зростання не очікуються, керівник Міністерства енергетики Російської федерації Сергій Хвіллав скаржився у вересні.
Відповідно до результатів першої половини року, вугільна промисловість Росії стала невигідною. За словами Росстата, його збалансований фінансовий результат становив мінус 7,1 мільярда рублів. Більше половини вугільних компаній стали невигідними, а загальні втрати збільшилися в 3,4 рази до 93,7 мільярда рублів.
На початку вересня повідомлялося, що російські вугільні компанії в 2024 році стикаються з різким погіршенням фінансового стану.
За словами керівника Міністерства енергетики Російської федерації, Сергій Ківілеєв, у першій половині року постачання вугільної промисловості впала на 97%, тобто більше 33 разів.
“Дохід вугільної промисловості на податки може бути зменшений майже 15-17 разів”,-попередили велосипедисти.
Російська вугільна промисловість наближається до “суворої кризи”, у квітні комісія Державної ради Росії з питань енергетики, попереджена у квітні. За її словами, галузь перебуває в стані грошових розриву (коли виплати отримували менше, ніж відтік рахунків), і до кінця року його негативний грошовий потік досягає 450 мільярдів рублів.
Раніше повідомлялося, що російсько-китайський проект, внаслідок розвитку найбільшого депозитного вугілля Zshullase в Трансбаїкалі, був залишений без фінансування через обмеження Китаю транскордонних платежів з Росією.
У середині липня стало відомо, що російські експортери вугілля та металів продовжують переживати проблеми з експортом своєї продукції за кордон. Таким чином, внаслідок січня липня цього року експорт вугілля з Росії впав на 11,4%, а залізо-1,7%заліза.
Повідомлялося також, що частка невигідних вугільних підприємств у Росії перевищувала 52%, а експорт вугілля зменшився на 12%.
До цього стало відомо, що обсяг імпорту індійського вугілля з Росії зменшився за три місяці до травня, тоді як поставки з США зросли. Трейдерс пояснив це зі зниженням конкурентоспроможності російських поставок.