
У березні, майже 6 мільярдів доларів від західних партнерів, МВФ та розміщення валютної ОВДП були отримані в законопроекті про валюту Національного банку в Національному банку.
Відповідно до результатів березня, міжнародні резерви України відновили зростання та досягли 42 мільярдів доларів. Про це повідомлений Національний банк у понеділок, 7 квітня.
Вказується, що 1 квітня резерви збільшилися на 5,6%, або на 2 мільярди 2,35 мільйонів доларів.
“Така динаміка, з одного боку, належить, з одного боку, значні обсяги доходів від міжнародних партнерів, а з іншого – зменшення обсягу чистого продажу валюти національним банком на валютному ринку”, – йдеться у повідомленні.
Динаміка резервів визначила ряд факторів. Так, 5 мільярдів 980 мільйонів доларів від західних партнерів, МВФ та розміщення валютних АТП були отримані в Національному банку державних рахунків уряду в Національному банку.
Майже 787 мільйонів доларів та ще 729,2 мільйона доларів були оплачені за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті – МВФ було виплачено.
Також у березні, порівняно з лютого 2025 року, чистий продаж валюти Національним банком зменшився на 12,5%- регулятор продав на ринку валютного ринку на 653 мільйонів доларів і придбав 10 мільйонів доларів на резерви.
Крім того, завдяки переоцінці фінансових інструментів (через зміни ринкової вартості та валютних ставок) резерви збільшилися на 409,7 млн. Дол.
“Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,2 місяця майбутнього імпорту”, – підсумував Національний банк.
Нагадаємо, що в лютому міжнародні резерви України зменшилися на 6,7% і склали трохи більше 40 мільярдів доларів. Також у січні було зафіксовано зменшення резервів.
Згідно з результатами грудня 2024 року, міжнародні резерви України збільшилися майже на 10%, до 43,8 мільярда доларів. Це був новий історичний запис.
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp