
Рішення уряду, яке зобов’язує галузь імпортувати 80% електроенергії, є нереальним для виконання, і, отже, підприємствам буде простіше закрити, ніж дотримуватися правил вирішення. Це було оголошено керівником федерації металургістів України Сергія Біленки.
“Проблема доцільності та економічного обґрунтування металургійного комплексу в цілому виникає на порядку денному. Ми всі добре знаємо, що таке ситуація з електроенергією, і ми намагалися максимально збільшити наші потреби, використовуючи імпортну електроенергію. Але це 30 відсотків! Для задоволення потреб усіх підприємств”, підкреслив Білленчі.
Він пояснив, що це рішення пошкодить енергетику, особливо металургію, і призведе до зупинки галузі. У цьому випадку видобуток та металургійний комплекс є безперервним виробничим циклом, тому зменшення навантаження неминуче призведе до зменшення виробництва.
“Не захищена 1 МВт енергії металургійного заводу – мінус 3 тонни чавуну. І це 700 доларів, 1800 фунтів і 46 800 фунтів стерлінгів ВВП. Таким чином, перерва з електроенергією призведе до падіння виробництва, зменшення обсягу валюти.
Він підкреслив, що підприємствам доведеться відмовитися від персоналу, що, в свою чергу, призведе до збільшення безробіття і, відповідно, до збільшення споживання електроенергії з боку населення. Таким чином, ефект “заощадження” електроенергії промисловістю буде нейтралізований, а переважна ціна населення посилить фінансові проблеми на ринку електроенергії.
«Нестабільність цін на імпортну електроенергію ускладнює планування виробництва, що має вирішальне значення для металургії. І дефіцит імпортної електроенергії неминуче призведе до збільшення цін. Це, в свою чергу, призведе до загального зростання цін на електроенергію та товарів споживачів, що негативно вплине на соціально-економічні.
Відомо, що в офісі він затвердив зміни дозволу, що говорить про те, що будь -яке промислове підприємство повинно імпортувати 80% електроенергії для його потреб. Укренерго, зі свого боку, гарантує ще 20%галузі.