
Незважаючи на нещодавні ракетні напади на енергетичні заклади України, ситуація з сектором залишається стабільною та контрольованою. Обмеження споживання електроенергії в таких умовах – це нормальна практика, і вам потрібно звикнути до неї. Олександр Хархенко, директор Центру досліджень енергетики, підкреслив це під час брифінгу в Укранформі.
“Нещодавно ситуація в енергетиці була стабільною, не відбулися основних змін. Сценарій противника, метою якого є повне знищення теплового генерації і завдає максимальної шкоди водню, не змінювалося і продовжує впроваджувати. Але в той же час ситуація в енергетиці не є критичною, вона контролюється”, – сказав Хархенко.
Він також додав, що відсутність продуктивності в енергетичній системі залишається основною проблемою, і використання обмежень для споживачів електроенергії триватиме. Але такий стан справ, експерт, якому потрібно звикнути до щонайменше двох років.
“Протягом наступних двох років нам потрібно зробити максимум, щоб відновити покоління настільки, що взагалі не буде обмежень щодо споживачів. До цього ми живемо в обмеженнях протягом 4-6 годин по всій країні, а для Києва цей термін-6-8 годин. І це нормально”,-переконаний Хархенко.
Він також залишається впевненим, що наступна зима буде “помірно складною”, і, на відміну від сезону 2022/2023, гарантовано буде більш передбачуваним та зручним. В даний час активна підготовча робота триває протягом наступного сезону опалення по всій країні.
“Я схильний говорити про помірну зиму, що може бути складнішим, ніж попередня зима, але, на мою думку, це гарантовано більш передбачувано і комфортніше, ніж свято. Існує чітке розуміння того, як захистити принаймні ключову інфраструктуру. Насправді, велика робота, яку потрібно передати.
22 березня відновлені масштабні російські напади на енергетичні ресурси. Зокрема, були знищені Бурштін, Лісжжин, Змієв, трипілліан ТЕС, а також гідроелектричні електростанції. Загалом, уряд оцінює втрату виробничої влади на 8 ГВт. Потужність потужності в енергетичній системі буде зберігатися протягом двох років.