
Зокрема, посилення торгових спорів, зокрема, через нові тарифи, спричиняє зростання цін і збільшує ризики інфляції, особливо для економік залежно від експорту.
Зростання світового ВВП цього року очікується на 2,4%, що на півроку нижче, ніж минулого року. Про це було оголошено директором Департаменту економічного аналізу та політики Департаменту економічних та соціальних питань ООН, Чангон Мукерджі, що представляє оновлений звіт “Всесвітні економічні ситуації та перспективи”, повідомляє Укрінформ.
Причини цього, він назвав погіршення глобальних торгових оцінок та фінансової нестабільності.
Зазначається, що прогноз зростання для Сполучених Штатів зменшується з 2,7% до 1,8%, а для Китаю – з 4,6% до 4%. Значне уповільнення економічного зростання реєструється в Росії. Цього року його ВВП збільшиться лише на 1,5% через відсутність праці, жорсткої грошово -кредитної політики та тиску санкцій.
Зокрема, посилення торгових спорів, зокрема, через нові тарифи, спричиняє зростання цін і збільшує ризики інфляції, особливо для економік залежно від експорту.
У той же час, зростання державного боргу та нестабільність фінансових ринків ускладнюють макроекономічне управління, зменшуючи здатність урядів реагувати на економічні проблеми.
Повідомляється, що перспективи економіки так званих СНД залежать від ряду ключових факторів, включаючи російську війну проти України, санкції проти російської федерації, ціни на енергію та економічну ситуацію в Китаї.
Україна, згідно з оцінкою ООН, а потім залежить від “безпечної ситуації”, функціонування Чорноморського коридору та міжнародної фінансової допомоги. Вартість відновлення посади в українській економіці зараз оцінюється в 524 мільярди доларів.
Нагадаємо, що валовий внутрішній продукт (ВВП) США в першому кварталі 2025 року вперше за останні три роки зменшився на 0,3%.
Повідомлялося також, що Європейський банк з розвитку та реконструкції (EBRD) переглянув прогноз зростання реального ВВП України до 2025 року до 3,3% з 3,5% та зберіг прогноз на 2026 рік на 5,0%.
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp