
Ряд компаній, зареєстрованих у Молдові, допомагає Росії транспортувати великі обсяги нафти. Це вказується при вивченні журналістської асоціації Rise Moldova, повідомляє місцева публікація. Доктор медичних наук.
Таким чином, за останні 6-7 місяців до 2% російської нафти були доставлені танкерами, зареєстрованими в компаніях Modvan, які навіть не мають працівників у Молдові.
Більшість із цих танкерів включені в так званий «тіньовий флот» Росії. Таким чином, Кремль намагається уникнути міжнародних санкцій, що вводяться у відповідь на повну, що перебуває у Війні в Україні.
Журналісти виявили 23 «Молдовині» танкери, які становлять майже 6% «тіньового флоту» Росії. Однак, якщо ви думаєте, що заяви однієї з компаній, що беруть участь у цій схемі, у цій схемі, в якій зазначається, що військовий флот 50 танкерів може бути близько 70 танкерів.
«Молдовичні компанії, виявлені внаслідок підйому Модової, мають кілька подібностей та зв’язків: вони були зареєстровані після 24 лютого 2022 року, День Росії розпочав активну війну в Україні; Назва зазвичай має слова “контроль суден”, “доставка”; У них однакові юридичні промови; Примітки до фінансових звітів », – вказують автори розслідування.
Що стосується експорту вуглеводнів з Росії, то обсяги, що транспортуються нафтовими цистернами, під контролем молдавських компаній, приблизно в чотири рази перевищують щорічний імпорт нафтової продукції до Молдови.
Лише в першій половині 2024 року об’єм нафтової та нафтової продукції з російських перевезених/експортованих танкерів, які забезпечуються молдовалянськими компаніями, становили близько 27,5 мільйонів барелів або близько 3,75 мільйонів тонн, вказуючи на розрахунок Економічної школи Ківи, яка була здійснена зростанням Молдови.
Вартість цієї нафти оцінюється приблизно в 2,2 мільярда доларів. США, якщо взяти середню ціну нафти Brent для розрахунків.
Повідомлялося, що останній пакет європейських санкцій проти Росії, прийнятий у червні, передбачає заходи проти російського флоту тіні та представляє більш сувору заборону на рейсах російських літаків на літаку ЄС.
У лютому повідомлялося, що половина танкерів із тіні флоту перестала носити нафту з Росії через санкції США.