Раніше обмеження Китаю вже порушили глобальні ланцюги поставок у автомобільних, авіаційних, мікроелектронних та оборонних сферах.
У Китаї експорт рідкісних металів у червні досяг найвищого рівня з 2009 року. Це свідчить про зростаючий попит світових покупців на матеріали, які використовуються для виготовлення потужних магнітів. Про це звіти Блумберг у понеділок, 14 липня.
В даний час сектор рідкісних земельних металів перебуває у стані турбулентності з початку квітня, коли провідний постачальник КНР ввів експортне контроль на тлі загострення торговельного протистояння зі Сполученими Штатами. Це мало найбільший вплив на постачання так званих постійних магнітів, які не включаються до статистики митних даних.
Експорт рідкісних земних металів у вигляді мінералів або металів збільшився до 7 742 тонн, що на 60% більше, ніж минулого року. Сюди входять матеріали, які можуть використовувати декілька виробників магнітів поза китайцями, зіткнувшись із зростаючим попитом у світовій автомобільній промисловості через дефіцит.
Контроль Китаю застосовується до семи з 17 рідкісних металів, а також магніти, що містять навіть незначну кількість контрольованих матеріалів. Китай виробляє близько 90% світових постійних магнітів, решта виробляється в основному компаніями Японії та Німеччини.
Детальна статистична інформація, включаючи магніти, повинна з’явитися в неділю.
Раніше стало відомо, що Китай відновив експорт рідкісних земних магніти на захід. Однак згодом експорт зменшився на 61%.
До цього китайський експорт у Сполучених Штатах впав на 34,5% порівняно з минулим роком, що було найбільш різким падінням з лютого 2020 року, коли пандемія Ковід-19 порушила торгівлю.
Китай скасовує обов’язки для найбідніших країн
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp
