
Міжнародні інвестори не зацікавлені в інвестуванні в будівництво зелених енергетичних станцій в Україні та участі в “зелених” аукціонах, поки держава не вирішить проблему багатомільйонних боргів щодо “гарантованого покупця” SE для зеленої енергії. Про це оголосив директор Європейського енергетичного агентства Анастасія Верешкін.
«Ми говорили про це майже 2 роки. Ми не вирішили проблему Offaya. Тобто, інвестор, який будує нове покоління, – це ніхто, щоб його продавати », – сказав Верошкінська.
За її словами, зараз “гарантований покупець” може бути такою компенсацією, але інвестори не погоджуються з такою співпрацею з багатомільйонних акцій, а отже, не беруть участі в “зелених” аукціонах.
«У багатьох є велика проблема з державною компанією, підрядником, який був борг за зеленим тарифом усі ці попередні роки. Це буде головною перешкодою для багатьох інвесторів на цьому аукціоні та майбутніх аукціонах “, – наголосив Верешкінська.
Вона зазначила, що в Україні вартість нових енергетичних проектів дорожче, ніж в інших країнах, тому України потрібно докласти зусиль для інтересів міжнародних фінансових установ чи банків для фінансування Rs в Україні.
Нагадаємо, що борг UKRENERGO за компенсацію за послугу збільшити частку виробництва електроенергії з альтернативних джерел («зелений» тариф) до державного підприємства «гарантований покупець» перевищував 30 мільярдів UAH.
Експерти та інвестори закликають державу запобігти подальшому накопиченню боргів Укренерго за послуги для збільшення виробництва електроенергії за допомогою RES.