
Україна повинна надати інвесторам, які можуть інвестувати в нові відновлювані та розподілені енергетичні фонди, можливість отримати страхування військового ризику та сприяти подоланню проблем із боргами на ринку електроенергії. Про це оголосив експерт Cigre Boris Kostyukovsky.
“Інвестори дуже ретельно розглядають існуючі проблеми і необхідні, принаймні, страхування від військових ризиків, якщо ми говоримо про будь -які інвестиції. Крім того, фінансові проблеми ринку електроенергії добре відомі для всіх і занурилися на цей ринок, а деякі інвестиції також складні”, – сказав Костиковський.
За його словами, слід також розуміти, що існує певна втрата довіри інвесторів у зобов’язаннях держави, які він пропонує, а потім не виконується.
“Це стосується зелених тарифів та збалансування ринку та деяких інших питань. Що робити за короткий термін? Зрозуміло, що без гарантій прибутковості та повернення інвестицій проект не буде впроваджений”, – додав Костюковський.
Він зазначив, що в мирний час в Україні лише ті енергетичні проекти, де держава дала гарантії підтримки, і, відповідно, така практика повинна застосовуватися до поточних умов, враховуючи військові ризики.
У той же час Костиковський підкреслив, що сподівається на дуже швидкі та ефективні дії держави у напрямку підтримки інвесторів та вирішення існуючих проблем енергії, щоб нові проекти продовжували реалізуватися навіть у воєнному законодавстві.
Як повідомлялося, Українська асоціація енергетики Віндергартен закликає уряд знайти фінансовий ресурс для енергії (позики або облігації) позбутися всієї мережі боргу – SE “гарантованого покупця”, ляльки, Осра, Укренерго та виробників з Rs, що становить 17 мільярдів UAH.
Крім того, за словами інвесторів, це також є проблематичним моментом, що в березні цього року Energoatom почав накопичувати другу точку зору для ПСО, щоб компенсувати превентивний тариф для електроенергії для населення, а не платити 5,1 мільярда UAH. У квітні борги збільшилися на іншу суму в 11,2 млрд.