
Імпорт зрідженого природного газу з Росії з Росії став до запису, що сприяло постачанні німецької державної енергетичної компанії. Так, цього року Франція отримала більше СПГ від Росії, ніж у будь -який рік з самого початку поставок у 2018 році. Про це свідчать дані відстеження, зібрані Bloomberg.
Зокрема, термінал Дюнкерк поблизу бельгійського кордону різко зросла.
Зростання пов’язане з впровадженням раніше завершених тривалих пропозицій з російського СПГ Ямала в Арктиці для таких компаній, як General Energy, Naturgy Energy Group та особливо німецька енергія для Європи (SEFE).
Незважаючи на те, що Європа зменшує свою залежність від російських енергетичних ресурсів, на це багато в чому покладається на СПГ, щоб заповнити прогалину після того, як більшість трубопроводів були заблоковані з повного вторгнення Російської федерації в Україні в 2022 році.
За даними газети, незрозуміло, скільки російського зрідженого газу, що надходить до Данкера, споживається у Франції. Після реконструкції СПГ з Росії він змішується з іншим газом і продається приватним компаніям для доставки, головним чином у країнах Центральної та Східної Європи.
У той же час Франція є однією з декількох країн -членів ЄС, які потребують більш жорсткого моніторингу імпорту російського імпорту СПГ для підвищення прозорості та допомоги поступово відмовитися від палива з Росії.
SEFE – колишня торговельна одиниця російського Газпром, яка була націоналізована Німеччина в 2022 році – була вивантажена в Данкерку.
Компанія має давні контракти на придбання певних обсягів російського зрідженого газу, які успадковуються від Gazprom та мають окремі довгострокові зобов’язання з доставки в Індію.
Іспанія та Бельгія також належать до країн, де СПГ з Росії все ще зростає. Кілька країн Центральної Європи, включаючи Австрію, Словаччину та Чехію, також отримали трубопровід з Росії, хоча транзитний період закінчується в кінці року.
Як повідомлялося, у листопаді німецький уряд заборонив державні термінали СПГ отримувати газ з Росії, оскільки це суперечить інтересам країни та її бажання повністю позбутися Російської федерації в енергетичному секторі.
Протягом січня-жовтня 2024 р. Експорт російського зрідженого природного газу збільшився на 6% до року до 26,4 мільйона тонн. У жовтні він досяг максимуму з початку року.
Частка російського продукту у імпорті склатого газу в Європейський Союз у першій половині цього року зросла до 20%, а рік тому – 14%.
24 червня Рада Європейського Союзу схвалила 14 пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти Росії у відповідь на її агресію в Україні.
Нові обмеження включають заходи проти російського зрідженого газу. Зокрема, для того, щоб гарантувати, що об’єкти ЄС не використовуються для переходу російського зрідженого природного газу до третьої країни, і, таким чином, зменшення доходу з Росії, ЄС заборонить перевантаження російської СПГ до ЄС для операцій для переходу до третіх країн.
Зазначається, що це стосується як переходу від корабля на корабель, так і від корабля до берега, і на операції з перевантаженням, і не впливає на імпорт, а лише на перетворення в третю країну через територію ЄС.
Європейська комісія буде контролювати виконання та розробку цього рішення та може запропонувати заходи щодо пом’якшення наслідків, якщо це необхідно.