
Україна є життєво важливою дешевою атомною енергією, і це принаймні кінець двох одиниць KHNPP, купуючи реактори в Болгарії, а також будівництво нових реакторів в американській компанії Westinghouse. Це позначив журналіст Сергій Лайамет.
“Можливо, ви бачили, що Україна нещодавно випустила майже сто невеликих вітрів, газу, сонячних та інших електростанцій. Вони повинні компенсувати маневну здатність теплового генерації, знищену росіянами. Тим не менш, слід пам’ятати, що здатність шунтування – це лише доповнення до дешевого атомного покоління. Вони не можуть покрити атомну електростанцію ні за вартістю, ні за обсягом. Більше того, ми не можемо дозволити собі дорогий імпорт », – сказав Лейамет.
У 2022 році до 2050 року на конференції ООН було прийнято заявку на триразове збільшення ядерної енергії для зміни клімату COP28 в Дубаї. Країни, які підписали його, пообіцяли втричіть свої атомні електростанції за 30 років під контролем МАГАТЕ. У документі йдеться про США, Великобританію, Францію, Японію, ОАЕ та Канаду. Це було серед підписників та України.
У листопаді 2024 року в Баку відбулася 29 -а конференція. До підписників було додано шість країн.
«Що підкреслює Україну? Ми впевнені, що не страждаємо від “німецької хвороби”, а також підписали заяву про владу. Сюди входить значний прорив у будівництві нових реакторів. США, ЄС, Китай, Канада та Японія покладаються на атомну електростанцію. Це насамперед економічний інструмент, оскільки це ядерні станції, які можуть надати багато дешевої та чистої енергії. З усією вартістю альтернативного покоління він не зможе конкурувати з атомами в найближчі десятиліття », – сказав Сергій Ліамет.
Як повідомлялося, Україна планує впровадити проект для завершення блоків 3 та 4 кхмельського. Проект офіційно підтримав країни США та ЄС. Завершення закінчених 25-75% блоків дасть країні 2,2 ГВт додаткової енергії.