
Держава повинна виконати свої зобов’язання перед інвесторами в галузі зеленої енергії та забезпечити їм повні платежі та оплату накопичених боргів.
Про це заявив Андріан Пропп, експерт з енергетичної програми аналітичного центру, Українського інституту майбутнього, згадуючи, що в 2020 році уряд та частина виробників електроенергії підписали меморандум із рез.
«Це передбачало добровільне зниження зелених тарифів. Іншими словами, Грін погодився отримати менше, сподіваючись, що вони отримають його », – сказав Прокіп. За його словами, тоді було вирішено внести зміни до законодавства, що за умови, що не тільки Укренерго зібере кошти на виплату зеленого тарифу, але й 20% загального тарифного фонду буде сплачено безпосередньо з бюджет.
“Єдина проблема, коли ці бюджети оцінювали 20%, які повинні були охоплювати бюджет”, – сказав експерт.
На його думку, держава, таким чином, передала фінансову відповідальність перед Укренерго та створила велику заборгованість компанії за виробників відновлюваної електроенергії.
Прокіп наголосив, що для зменшення цих боргів компанія залучила зелені єврообанди за понад 800 мільйонів доларів, але від корпоративного управління та тривалої стерти на початку жовтня на початку жовтня він оголосив про технічний дефолт.
“Це не єдиний випадок, коли Укренерго був запозичений для сплати боржників, хоча сама компанія винна в тому, що винен”, – каже Пропіп.
Він сказав, що в цей день на порядку денному наступне схвалення тарифу на передачу електроенергії на наступний рік.
За його словами, регулятор знову пропонує зменшити розумний тариф на 25%, хоча законодавство вимагає повного покриття всіх витрат Укренерго.
Нещодавно консультант прем’єр -міністра України, член Наглядової ради Укренерго Юрій Бойко, заявив, що цього року компанія збільшить існуючу заборгованість за послугу, щоб збільшити частку електроенергії з відновлюваних джерел на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на принаймні на номер накопичувач на принаймні на бік джерел 8 мільярдів. Поле