
Австрійська нафтогазова компанія OMV конфіскувала природний газ, що постачається в жовтні Газпром у розмірі 230 мільйонів євро, що виконують міжнародні арбітражні рішення. За даними UKRINFORM, Reuters повідомляє про це з посиланням на обізнані блокування.
«За даними трьох джерел, близьких до Gazprom та OMV, австрійська компанія конфіскувала постачання газу на суму 230 мільйонів євро протягом жовтня. За даними одного з джерел, близьких до російської компанії, це був перший раз, коли клієнт з Європейського Союзу не заплатив за постачання газу з Газпром “, – йдеться у статті.
Посилаючись на OMV, джерело стверджує, що австрійська компанія, 31,5% з якої належить до уряду австрійського уряду, що розглядається конфіскацією газового постачання з Газпром за жовтень, «як останню можливість отримати компенсацію за арбітражне рішення, якщо Україна планує завершити транзитну угоду російського газу наступного року припинить транзит у січні.
Сам Gazprom вважає конфіскацію газу як не зарплату, яка припинила постачання газу австрійському ОМВ за договором, який є дійсним до 2040 року. Тим часом, за словами одного з джерел Reuters, зупинка постачання газу російській компанії дає OMV можливість стверджувати, що Газпром порушив умови договорів.
За даними Ukrinform, 16 листопада російський газпром припинив постачання природного газу, який пройшов через територію України, австрійської нафтогазової компанії OMV.
Це сталося після того, як OMV оголосив, що він припинив платежі Gazprom, щоб повернути багато мільйонів доларів, присуджених в арбітражі – частково державна австрійська компанія отримала понад 230 мільйонів євро за маркування газу.
Під час повного вторгнення Російської федерації Австрія купила 79% свого природного газу в Росії, який пройшов через Україну. Після повного вторгнення Російської федерації в Україні Австрія продовжувала купувати більшу частину свого газу в Росії, що пов’язано з існуючим контрактом та існуючим принципом “купівлі чи оплати” в ньому.
У 2018 році OMV продовжила контракт на постачання газу з російським газером до 2040 року.