
Arcelormitthal Kryvyi RIH оголосив про зменшення виробництва від погіршення ситуації на ринку. Про це повідомлялося в прес -службі компанії.
Зазначається, що завод зіткнувся з низкою серйозних проблем, включаючи зниження світових цін на залізну руду, застою сталевих ринків у Європі та високу вартість електроенергії в Україні.
Генеральний директор Мауро Лонгоббардо заявив, що, незважаючи на значні досягнення в першій половині 2024 року, включаючи збільшення виробництва до 50% рівня до сервісу та відновлення логістичних маршрутів через морський коридор, ситуація на зовнішніх ринках різко погіршилася.
Зниження виробництва не призведе до звільнення робітників. За словами менеджера, персонал братиме участь у ремонтних роках, захисті та впорядкуванні території.
Основними причинами цього було зменшення попиту на залізну руду з Китаю, стагнація ринку стала в Європі та високою вартістю транспортування продукції через війну.
“На жаль, ціни на залізну руду опустилися нижче вартості її доставки на ринки, що зробило експорт невигідною”, – йдеться у повідомленні.
Проблеми також створюють підвищення електроенергії в Україні, яке імпортується до 80%. З цього, вартість енергії для металургійного підприємства є наполовину однаковою для європейських конкурентів.
Повідомляється, що часті перерви з живленням ще більше ускладнюються виробничими процесами.
Незважаючи на всі ці фактори, рослина активно працює над заходами, щоб мінімізувати негативний фінансовий ефект. У четвертому кварталі 2024 року компанія планує коригувати рівень виробництва відповідно до зменшення попиту на ринках.
У жовтні-грудні заводи планують працювати лише з однією вибуховою плитою (DP-8), в той же час відбудеться 2-3 аглометри, залежно від необхідності. Магазин перетворювача та безперервна машина для лиття (IBLZ) будуть припинені на 45 днів для великого ремонту. В даний час усі чавунні виливають на пляшки (RM) вибухонебезпечних печей.
Крім того, компанія планує переглянути невеликий стан 250-4, а для поліпшення ринкової ситуації буде збережено.
“Ми готові швидко збільшити виробництво, якщо ціна електроенергії в Україні є конкурентоспроможною, або попит на європейському ринку зросте”, – підсумував Лодобардо.
Ці кроки допоможуть Arcelormitthal Kryvyi RIH залишитися на плаву під час важкої економічної ситуації та забезпечити стабільність у майбутньому, компанія переконана.
Arcelormittal Kryvyi RIH пов’язаний з положенням інших енергетичних підприємств України, які раніше висловили занепокоєння щодо необґрунтованих завищених вимог щодо обов’язкового імпорту електроенергії.