
Найчастіше компанії з країн Північної Європи приймали рішення про те, щоб вийти з бізнесу в Росії.
За три роки Росії, розв’язана Росією, російський ринок залишив 62% компаній з так званих “недружніх” країн проти України. Цей зразок аналітиків включає понад 300 іноземних компаній, які мали “значні активи” в Росії та прибуток принаймні 1 мільярд рублів. Про це свідчить інформація проведеної консультантки, що зберігається, звіти Публікація московських часів.
З цих 300 компаній у 183 році, до кінця 2024 року, вони завершили вихід з російського ринку. Більшість продавали свої активи деякому російському бізнесі (103 випадки) або місцевим керівництвом (40 випадків). У 17 випадках іноземці залишили спільне підприємство з російським партнером, а в 14 років вони закрили бізнес або призупинені заходи. Крім того, з іноземним покупцем було здійснено 9 операцій з виходом.
Найчастіше компанії з Північної Європи приймали рішення про вихід з бізнесу в Росії: частка їхніх рішень щодо виходу на зразок збережених становила 94%, а загальна кількість транзакцій становила 45. Зокрема, усі 20 фінських компаній, які потрапили у зразок, залишили Росію. 13 з 15 шведських компаній також залишилися за двома активами транзакції в процесі. У Норвегії та Ісландії частка рішень щодо результатів становить 100%. Данія трохи позаду – 74% завершених результатів.
Серед компаній із США, Німеччини, Франції та Великобританії частка тих, хто покинув Росію, становить 59-67% відбитого зразка. Найбільша частка результатів – Канада, Австралія та Нова Зеландія – 100%.
Найменша кількість компаній покинула Росію з Австрії (50%), Швейцарії (38%), Італії (22%) та Бельгії.
Для 96 іноземних компаній – це приблизно третина від усього проаналізованого зразка – не було інформації про вихід з російського бізнесу. У більшості випадків вони продовжують нормальну операційну діяльність.
Ще 19 компаній, за даними, перебувають у процесі виходу, і сім іноземних активів були передані на посаду Російської федерації. Серед них, наприклад, спільне підприємство Brewer AB Inbex (США, Бельгія) та EFES (Туреччина), російських виробників бізнес -побутових приладів (Італія) та сільськогосподарської компанії Agreterra nch Capital (США).
Зберігається, що частка компаній, що входять до вибірки, яка залишила російський ринок, зросла з 55% у 2023 до 62% у 2024 році. Частка компаній, які вирішили вийти, зросла з 64% до 68,5%.
В даний час в процесі продажу бізнесу є 6% компаній.
Раніше ми вже писали, що найбільший банк для Нідерландів групи Інг залишив Росію після більш ніж 30 років присутності.
Путін наказав підготуватися до повернення західних компаній до Російської федерації – ЗМІ
Новини від Кореспондент.net У Telegram та WhatsApp. Підпишіться на наші канали https://t.me/korrespententnet І WhatsApp